Od kąd pamiętam bez ustanku lubiłam barwę białą. Nie widziałam w tym nic dziwnego, ale ten kolor zawsze wszystkim kojarzył się jedynie z 1. Z brudem. Z pewnej strony mieli rację, ale gdybyśmy stale zerkali na to z tej strony, to zapewne wszelkie okrycia ubierane przez nas, były by w czarnym kolorze, by brudu nie było widać.

Będąc dzieckiem ceniłam białe ciuchy. Moja rodzicielka jednak nie była tego samego zdania. Ja już wtenczas wiedziałam, że jeśliby któregoś dnia będę mieć dom, to wyłącznie w skandynawskim typie, innymi słowy w przeważającej części na biało.
Czas dorosłego człowieka wbrew pozorom nadszedł nadzwyczaj szybko. Ani się obejrzałam, już należało poszukiwać działki i wyselekcjonować jakiś projekt budynku. Z działką było łatwiej, ponieważ jak się w przyszłości okazało rodziciele bardzo chcieli przepisać nam działkę po babuni. Od początku nic nie gadali, a tu taki upominek.
biala kuchnia
Cesja działki nieco trwało, ale kiedy już wszystkie formalności zostały załatwione, radość nie znała końca. Można było zacząć budować dom, tylko projektu brak. Zanim się zdecydowaliśmy na coś konkretnego, wybuchało wiele awantur, bowiem każdy tak na prawdę potrzebował zupełnie coś innego.
kominek
Z przykrością stwierdzam ja zwątpiłam. Z biegiem czasu nie mogę jednak powiedzieć, że na nieszczęście, bo to było najbardziej optymalne co mogłam uczynić. Małżonek w wyższym stopniu znał się na budowie, wiedział, w jakim miejscu są zbyteczne wydatki, co można ignorować i nie jest potrzebne. Jestem mu za to nadzwyczaj wdzięczna.
Praca szła, jak szalona. Wychodzę z założenia, że jeśli posiada się pieniądze, to faktycznie nie ma granic. Inżynieria poszła do przodu, dużo rzeczy obecnie odbyło się sporo prędzej, niż przykładowo 20 lat temu. Lada dzień mogliśmy już zamówić okna i pomału planować wnętrze.
kuchnia
Te czynności chyba zarezerwowały najwięcej czasu. Szpachlowanie, gładzenie – to wszystko tak długo trwa. Za to ja posiadałam czas na zastanowienie się, czego wymagam po wnętrzu.
W sam raz nastał czas gdy panowały białe listwy warszawa, jasne ściany i jasne meble. Jeżeli mam być bezpośrednia, to już dość miałam tego białego, a mrzonka o białym skandynawskim budynku już dawno skończyło być dla mnie ważne. Definitywnie postawiłam na funkcjonalność i na inne pigmenty, które okazały się bardzo piękne.
Aktualnie wiem, że gdyby moja ciemnota mi nie przeszła, to zapewne wnętrze mojego domu wyglądało by całkiem inaczej. Jestem sama sobie wdzięczna, że nie dałam się otumanić. Kolejnym razem bezspornie przeanalizuje sprawę parę razy, aby nie dać się skołować. Jak to rozprawiają, nie wolno nierozważnie podejmować decyzji i posiadają rację. Homo sapiens jednak trochę jeszcze niedoświadczony, musi kształcić się na błędach innych.