W sektorze budowniczym ciągle pojawiają się innowacyjne założenia techniczne. Pewne produkty, nie do wyimaginowania jeszcze kilka lat temu, teraz z uznaniem wykorzystujemy na budowach. Przykładem może być izolacja budynków, co przybiera raz po raz innowacyjne formy. Niezależnie od tego czy potrzebujemy grzać ściany czy dach to znajdziemy na zbycie preparaty, jakie poczynią to w sposób łatwy i szybki. Co najlepsze również ich koszt nie powala na kolana, jest do przyjęcia dla prostego użytkownika. Jednym z takich preparatów jest pianka zwana Icynene, przy wykorzystaniu której możemy wykonać ocieplenie procedurą natryskową.

Do tego czasu w specjalizacji ociepleń panowała wełna mineralna oraz styropian, aczkolwiek aktualnie pokazał się dla nich nowiusieńki rywal i wyśmienicie, zwycięży na tym jedynie i wyłącznie użytkownik.
iycene
Nadmieniona uprzednio pianka charakteryzuje się wydajnością, niewielka miara pianki ma większą wartość izolacyjną niż nieomal dwa razy więcej wełny. Jest to walor, jakiego nie wolno nie doceniać. Adresat jest w coraz większym stopniu uświadomiony i przeto także przywiązujemy coraz większą rangę do bezpieczeństwa i ochrony środowiska wykorzystanych przez nas artykułów. Skupmy się na tym 1. Otóż pianka Icynene jest półproduktem samogasnącym, co w klarowny sposób przeciwdziała rozprzestrzenianiu się możliwego pożaru. Co ważne fabrykant pianki zapewnia, że nie odnajdziemy w niej żadnych toksycznych kompozytów, ani takich, jakie w jakiś sposób zdołałyby nam szkodzić. Tryb kładzenia pianki (natrysk) pozwala na drobiazgowe pokrycie przestrzeni, przeniknięcie w każdą lukę, co jest w znacznym stopniu prostsze niż w wypadku wykorzystania wełny czy styropianu. Każdy fragment dachu zostanie właściwie izolowany. Znika dodatkowo kłopot niedobrze spasowanych komponentów jak na przykład paneli styropianowych. Pianka tworzy całość, a przy tym rozszerza się razem z budynkiem. Kolejną zaletą takiego założenia jest czas wykonania. Zaizolowanie ponad 150 m2 przestrzeni zajmuje w przybliżeniu dziesięciu godzin.
domek zimny
Jest to wynik godny pozazdroszczenia. Paroprzepuszczalność i trwałość na przeciągi stoją na bardzo dużym poziomie, idzie bez kłopotu zestawiać je ze styropianem czy wełną mineralną. Materiał oddycha, a w dodatku ogranicza powiewy wiatru. Powinno się zauważyć, że producent pianki daję na nią aż 25 lat gwarancji, co winno dać nam do myślenia. Sporo wiedzy odnajdziemy tutaj 2foam, pomiędzy innymi na temat własności akustycznych pianki, jakie również stoją na gigantycznym poziomie. Jak idzie się domyśleć patrząc na gwarancję, jaką świadczy producent pianki, jest ona solidna i w rzeczy samej z trudem ją popsuć. Co najlepsze zachowuje swe właściwości izolacyjne, tak więc nie jesteśmy zobligowani się niepokoić, że za 5 czy dziesięć lat towar zakończy realizować własne funkcje. Pianka Icynene to półprodukt, na który możemy zdecydowanie postawić.