Montowanie okien to wybitnie istotny moment w czasie konstrukcji lokalu mieszkalnego. Z jednej strony ma miejsce „zamknięcie lokalu”, który ma już sufit, wejście i na koniec okna. Z pozostałej mamy świadomość tego, że wyselekcjonowane okna zostaną z nami przez wiele lat, więc obawiamy się o ich prawidłowy montaż. By uniknąć rozczarowań winnyśmy skorzystać z kilku rad, które znacznie zminimalizują zagrożenie kłopotów. Po 1 zadbajmy o to, by zaangażować sprawdzoną i obeznaną firmę, jaka będzie trudnić się montażem. Jest to nadzwyczaj ważne, albowiem nawet najlepsze okna nie będą się odpowiednio sprawować, bowiem zostaną marnie zamontowane. Powinno się również zadbać o miejsce łączenia okna ze ścianą. Powinno być ono szczelne i pewnie przytwierdzone w przeciwnym przypadku będzie to lokalizacja, przez którą będziemy tracić kolosalne wielkości ciepła. Istotne jest również miejsce montażu okna.

Winnyśmy zwrócić uwagę na to czy będzie ono montowane w ścianie z jedna warstwą czy z dwoma warstwami, albowiem rozstrzyga to o umieszczeniu okna biorąc pod uwagę grubość ściany. Ekipa montażowa jest zmuszona nadzwyczaj gruntownie ustawić okno, tak by nic nie przeszkadzało w jego zamykaniu i otwieraniu.
brama
Jest to bardzo ważne, gdyż nie ulega wątpliwości okno otwieramy bardzo regularnie, więc nawet malutkie tarcie czy klinowanie się będzie niesamowicie irytujące. Skierujmy również adnotację na to, jaki sposób montażu okna wyselekcjonowała firma – prosty czy przy użyciu specjalnych wsporników. Ten 1 odpowiedni jest do ścian jednowarstwowych, drugi do ścian 2- i trójwarstwowych. Do stworzenia dokładnego izolowania okna w miejscu łączenia ze ścianą nie wystarczy sama pianka, trzeba sięgnąć do celowo do tego określonych osłon styropianowych. Dostarczmy również uwagę na to w jaki sposób zaangażowani przez nas eksperci postępują z samym oknem. Jest to bardzo ważne ponieważ nagminnie spotyka się ekipy montażowe, które w ogóle nie respektują towaru przeznaczonego do zamontowania.
ocieplony dom
Nie pożądamy przecież, aby nowiutkie okna były zarysowane lub, co tragiczniejsze, obite. Nadzwyczaj dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie ekipy montażowej zalecanej przez fabrykanta albo dystrybutora okien. Częstokroć takie jednostki mają swoich ludzi zajmujących się montowaniem. Nie winnyśmy się w owym czasie zastanawiać lecz bezzwłocznie decydować się na ich wynajęcie. Dodatkowo sam producent powinien być sprawdzony, spróbujmy poznać go jak najlepiej, na przykład poprzez jego stronę internetową – http://www.oknaoptimus.eu/o-firmie – na jakiej bezspornie znajdziemy sporo informacji. Jest to istotne gdyż im lepsze jakościowo okna tym poważniejsze prawdopodobieństwo, że ich montaż odbędzie się bezproblemowo. Głównie nie bójmy się montażu, selekcjonując przykładną firmę, na pewno wszystko odbędzie się gładko.