Transportery przemysłowy jest w pewnym sensie środkiem transportu. Komponent przenośnika taśmowego jest 1 z wielu rodzajów urządzeń do przenoszeń. Platforma przenośnika taśmowego składa się z dwóch lub większej ilości kół (nieraz precyzowane są mianem bębny), z niekończącej się pętli dźwigania , która obraca się wokoło nich. 1 lub oba krążki są zasilane, przesuwając opasekkę i półprodukt na pasek do frontu.
Współcześnie wykorzystuje się różne typy taśm do przenoszeń, jakie zostały stworzone dla transportowania różnego rodzaju dostępnych półproduktów.

Archaiczne przenośniki taśmowe były wykorzystywane od XIX w. W 1892 roku Thomas Robins zainicjował sekwencję odkryć, jakie doprowadziły do rozwoju taśmociągu wykorzystywanego do przesyłania węgla, żelaza i różnych towarów. Dziś technika poszła do przodu, dzisiaj przenośniki są solidnymi i niezawodnymi podzespołami stosowanymi w automatycznej dystrybucji i składowaniu. W złączeniu ze sprzętem możliwe jest nastawianie komputerowe, jakie dopuszcza efektywniejsze działanie.
przenośniki
Taśmy przenośnikowe uzyskiwane są między innymi z gumy. Wykorzystywane są one do przesyłani przedmiotów o niezgodnych powierzchniach dolnych, małych przedmiotów, jakie mieszczą się między rolkami albo toreb z artykułem. Przenośniki taśmowe są generalnie niesłychanie porównywalne w budowie, składają się z metalowej konstrukcji posiadającej rolki na kresach. Opaska jest owinięta naokoło każdej rolki.
Przenośniki taśmowe mogą być aktualnie skonstruowane z wygiętych odcinków, jakie wykorzystują stożkowe rolki pociągowe. Te systemy przenośników są uniwersalnie wykorzystywane w urzędach pocztowych, segregowaniach oraz systemach transportu bagażu na lotniskach. Takie przenośniki taśmowe wykorzystują dwie taśmy, dopuszcza to na przenoszenie półproduktu nawet na stromej drodze.
Przenośniki taśmowe poruszane elektrycznie są z reguły wykorzystywane, decyduje to tym ich wszechstronność i cena. Artykuł jest przekazywany bezpośrednio na taśmie, można więc transportować zarówno półprodukty o regularnych jak i niezgodnych kształtach, duże czy małe, lekkie i ciężkie. Przenośniki te powinny wykorzystują wyłącznie z najwyższej jakości sprzęty napędowe. Przenośniki taśmowe mogą być wykorzystywane do transportu towarów w prosto lub w poprzek w górę i w w dół.
przenośnik spiralny
Przenośniki taśmowe są koniecznym czynnikiem przemysłu i nieodłącznym wyposażeniem dowolnej jednostki wytwórczej. Na polskim rynku można natknąć się na niesłychanie wiele spółek oferujących tego rodzaju założenia. Jedną z nich, zasługująca na oddanie zainteresowania jest Primacon, dane o niej można wyszukać wpisując w wyszukiwarkę frazę: http://primacon.pl/pl/49/przenosniki-tasmowe-spiralne.