Rzeczywistość zabawek ciężko pojąć komuś kto nie ma dzieci. O tym, jak duży jest to rynek i jak istotne obroty mają zarazem producenci jak hurtownicy zabawek niech świadczy fakt, że realnie żadna większa powierzchnia handlowa nie może obejść się bez stanowiska z artykułami przeznaczonymi dla dzieci.

Bogactwo wystaw w takich miejscach przyprawia o zawrót głowy – krocie zabawek nie istniało w okresach młodości aktualnych rodziców, przez co, chociaż w pierwszym okresie rozwoju dziecka, mogą mieć oni trudność z zdążeniem za panującymi w tej specjalności trendami.
deska
Producenci zabawek prześcigają się nie tylko jeśli chodzi o wartości i jakość produktów, ale dodatkowo zupełnie nowe wynalazki. Weźmy kwestię tak podstawową, jak co kupić na komunię chłopcu. Zegarek? Laptop? Deskorolka elektryczna? Rower? opcji jest mnóstwo. Upominek nie powinien być ani za cenny, ani zbytnio tani, a do tego winien trafić w gusta młodego gościa.

Aby osiągnąć ten cel winnyśmy z nim jak najczęściej prowadzić rozmowę i cierpliwie obserwować zarówno jego samego, jak i kamratów. Spójrzmy, jak reaguje w sklepie z zabawkami, zwróćmy uwagę, czy większe zamiłowanie wykazuje sprzętem sportowym, czy na przykład rozgrywkami komputerowymi (uwaga – jedno w żadnym razie nie wyklucza drugiego).
Pamiętajmy jednak, żeby nie spełniać każdej zachcianki dziecka i nie bać się przeciwstawiać się, gdy zabawka jest zbytnio droga lub po prostu niebezpieczna. Pięciolatek raczej nie powinien podróżować na desce. Co do starszych dzieci – dla nich oczywiście ten sport również może być ryzykowny, ale nie wolno potomka w pełni ochronić przed rankami czy urazami, więc jeśli niezwykle tego chce – zezwólmy mu chociaż spróbować.

Rodzice cyklicznie wybierając zabawki dla dziecka czynią to tak, jak gdyby sami mięli się nimi później bawić. Nie ma w tym nic dziwnego, póki dzielimy z dzieckiem zainteresowania. Jeśli nie – będziemy musieli po prostu prędzej otworzyć się na to, co ma do wyrażenia.