Jeśli decydujemy się na praktykowanie sportu, szczególnie wyczynowego, musimy liczyć się z tym, że prędzej czy później przytrafi nam się kontuzja. Kontuzje towarzyszą całkowicie każdej dyscyplinie sportu, wyłączając przypuszczalnie szachy, jednakże ani biegacze, ani lekkoatleci, ani jednostki praktykujące sporty drużynowe nie posiadają niestety na nie immunitetu.

Są też dyscypliny, jakie wiążą się ze o wiele większym prawdopodobieństwem pojawienia się kontuzji niż inne. W szczególności będą to sporty walki i sporty skrajne takie jak na przykład parkour.

physiotherapy

Kiedy tak właściwie warto udać się do profesjonalisty?

Pojawienie się kontuzji powinno kojarzyć się nie jedynie z pauzą w ćwiczeniach, jednak także z konsultacją medyczną. Niewątpliwie dopóki nie jesteśmy kompetentnymi sportsmenami nie musimy z każdym sińcem biegać do fachowców, jednakże jeśli na przykład przez dłuższy czas będziemy mięli komplikacje z chodzeniem lub ewentualnie będziemy odczuwali ból, jaki mimo przerwy w ćwiczeniach nie ustępuje, wtedy już ze fachowcem powinniśmy skonsultować się bezdyskusyjnie i – jeśli wyda takie zalecenie – wykorzystać z pomocy fizjoterapeuty.

Poważniejsze kontuzje

W przypadku wystąpienia poważniejszej kontuzji najprawidłowiej skorzystać z profesjonalnych usług renomowanej placówki, takiej jak sports physiotherapy newcastle. Mimo, że łączy się to z dużymi kosztami, wypływającymi nie jedynie z sfinansowania pracy wysoko wykwalifikowanych fachowców, jednak także podróży do Wielkiej Brytanii, warto się na to zdecydować, bo zdrowie i sprawność są niezmiernie istotne dla samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania. De facto trudno wskazać czynnik bardziej znaczący.

Bezsprzecznie jednostki specjalizujące się w medycynie sportowej odnajdziemy także w Polsce, chociaż jeśli mamy być szczerzy, ich poziom – to smutne – odbiega od tego, jaki prezentują jednostki na zachodzie. Wypływa to nie jedynie z różnicy jeśli chodzi o sprzęt, jakim zarządzają lekarze, jednak też z różnicy płac – najlepsi najzwyczajniej w świecie jadą tam, gdzie odpowiedniej im płacą i nie ma w tym całkiem nic podejrzanego.