W poprzednich latach metoda termoizolacji bazującej na natrysku pianki poliuretanowej (z angielskiego spray insulation foam) zyskuje sobie coraz większą popularność. Nie ma w tym nic niepokojącego, bo metoda ta cechuje się licznymi pozytywami,

jakich trudno nie docenić, takimi jak wybitnie wysoka wytrzymałość na wrogie chemiczne czynniki, możliwość stosowanie nawet w krańcowych warunkach cieplnych (od +50 do 100 stopni Celsjusza), niemalże zerowa podatność na pleśń oraz grzyby, łatwość oraz wygoda jeżeli chodzi o użycie, brak negatywnych dla środowiska skutków kojarzących się z jej zastosowaniem oraz wiele innych.

Zastosowanie

Piankę poliuretanową jesteśmy w stanie zastosować wewnątrz pomieszczeń, na murach oraz suficie, zewnętrznie (na graniach), jesteśmy w stanie również użyć tego materiału do wzmocnienia konstrukcji przez wypełnienie pianką jej pustych elementów (taka pianka ma obowiązek być jednakże znacznie bardziej odporna na ściskanie niż inne jej postaci). Pianka poliuretanowa wyśmienicie sprawdza się też w termoizolacji zbiorników.

Po czym odróżnić piankę spray insulation foam dobrej jakości?

Wzniosłej formy pianka poliuretanowa ma cechować się przede wszystkim solidnością, szczelnością oraz wysoką wydajnością. Jej wykorzystanie prócz izolacji termicznej powinno oprócz tego zaowocować na przykład wygłuszeniem oraz rozkosznym dla oka wynikiem wzrokowym (bez wątpienia przy pojętnym naniesieniu). Powinna również wypełniać szczeliny w całości, nie zostawiając pustych powierzchni. To wybitnie ważne jeżeli chodzi o solidność izolacji, bo w pustych przestrzeniach może pojawić się wilgoć, a w konsekwencji grzyby. Większość podmiotów używających piankę poliuretanową wysokiej jakości proponuje również swoim konsumentom gwarancję nawet na kilkadziesiąt lat. Ze względu na atrybuty tego materiału profesjonalne firmy mogą sobie na to zezwolić oraz jeżeli usługodawca nie chce udzielić nam gwarancji – powinno to wzbudzić nasze podejrzenia odnośnie jakości stosowanego przez niego artykułu. Na izolacji nie warto oszczędzać – jeżeli jest ona dobrze wykonana pozwoli nam to przez lata uniknąć remontu oraz powiązanych z nim kosztów.

Więcej na ten temat znajdziesz: